Malta İngilizce ve Üniversite Eğitim Fırsatı Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Nova Grup tarafından geliştirilmiş, Yabancı ülkede eğitim alacak olan öğrencilerin kendilerini yalnız hissetmemesini sağlayan bir programdır. Tüm Öğrencilerin oluşabilecek taleplerini ve sorularını Malta’da bulunan Ekibimiz birebir yanıtlamaktadır ve destek olmaktadır.

İngilizce Eğitim 7 yaştan-70 yaşa kadar kişileri kapsamaktadır. Tüm yaş grupları için eğitim paketleri bulunmaktadır.

Reşit olmayan öğrenciler için Malta’da ki ekibimiz, son derece hassasiyetle onların ailesi gibi davranmaktadır. Okula gelmeden önce seçilen konaklama şekline göre kontroller veliye bildirilir. Ayrıca Okullardaki özel öğretmenler vasıtasıyla öğrenciler güvenli bir şekilde eğitim ve konaklama alır

Okulların aynı zamanda ‘iş yerleştirme’ seçenekleri de bulunmaktadır. Malta Hükümeti’nin çıkarmış olduğu yeni yasa ile uzun dönem öğrencilerine haftada 20 saat part-time çalışma hakkı verilmektedir.

Malta’da ve Gozo da öğrenci kartınızın indirimlerinden faydalanabiliyorsunuz. Otobüs biletleri, restoran ve kafe indirimleri gibi. Ayrıca, Vizenizle Avrupa Schengen Bölgesinde bulunan ülkelere vizesiz girme hakkına sahip oluyorsunuz.

Öğrenci vize başvurusunu kendisi yapıyor, biz yol gösterici olarak yardımcı oluyoruz.

Eğitim süreçleri 7 Gün’den 6 ay’a kadar olabiliyor.6 Ay’dan sonraki dönemler için okul vizenizi uzatabiliyor.

Nova Grup olarak size bu konuda yardımcı oluyoruz. Malta’daki ekibimiz sizlerin tüm sorunları ile birebir ilgilenip Okulların Müdür ve Sahipleri ile görüşüp uygunluğa göre değişiklik yapılmasını sağlıyor.

Tüm okullarda çeşitli eğitim çeşitleri bulunmaktadır. En çok kullanılan eğitim programları 20 derslik genel İngilizce ve 30 derslik yoğun İngilizcedir. İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık Kursları, Çocuk Eğitim paketleri gibi çok seçenekli eğitim ve paketler bulunmaktadır.

Bazı Okulların yazın kullanabildikleri kendi plajları bulunmaktadır. Ayrıca, tüm okullar gün içerisinde ve akşamları her yaş grubu öğrenciler için aktivite programları düzenlemektedir.

Nova Group olarak Malta Ekibimizle beraber 8 senedir Malta’da her yaşta Öğrenci Gruplarına hizmet vermekteyiz.

Üniversite’yi Malta’da bitirdiğiniz taktirde 28 AB ülkesinden istediğinizde serbestçe oturum, çalışma ve eğitim sisteminden faydalanma hakkına sahip olabilirsiniz.

Malta’nın ana lisan İngilizce ve Maltaca. Bu yüzden Malta’ya gelen öğrenciler burada yaşayan yerel halk ile İngilizce konuşarak lisanlarını geliştirebilirler. Ayrıca, Ekibimiz bu konuda hassasiyet gösterip öğrenci gelmeden okul müdürlerine Türk öğrencisi az olan sınıflara veya okullara yönlendirme yapabilmektedir.

Malta’da 3 adet Ana üniversite bulunmaktadır. Ayrıca diğer İngiliz Üniversitelerinin de bazı kampüsleri Malta’da yer almaktadır. Malta’da  bulunan üniversitelerde talep gören tüm bölümler vardır. Tıp, Mühendislikler, Turizm Eğitimi vb.

Malta’da Üniversite okumak için sınava girmenize gerek yok. Türkiye’de ki okuldan aldığınız puanlarınız ve diplomalarınızla okullara başvuru yapabilirsiniz.

Üniversiteler bölümlerine göre 2,3 ve 4 sene olarak değişebiliyor.

Üniversite’den mezun olduğunuzda çifte diploma sahibi oluyorsunuz ayrıca okulun vermiş olduğu iş yerleştirme servisinden faydalanarak mezun olur olmaz iş sahibi olabilirsiniz.

Evet. Okulun kendine ait yurtları bulunmaktadır. Ayrıca yurtlarda kalmak istemeyen öğrencilerimiz için ev bulma ve kiralama hizmetlerimiz de bulunmaktadır.